Szkolny doradca zawodowy - nauczyciel od przyszłości

18.11.2021, 09.30-14.00 • FIRMA WIŚNIOWSKI, WIELOGŁOWY

Konferencja kierowana do dyrektorów szkół podstawowych i szkolnych doradców zawodowych.

zarejestruj się

Co zyskujesz?

1. Uzupełnisz swoją wiedzę i umiejętności w zakresie:

• kompetencji cenionych na rynku pracy,
  • aktualnego i przewidywanego rynku pracy,
  • kierowania karierą pracowników i zarządzania zasobami ludzkimi,
  • możliwości efektywnej współpracy pomiędzy szkołą a pracodawcą,
  • specyfiki zawodów w firmie WIŚNIOWSKI.

2. Otrzymasz gotowe materiały do wykorzystania na zajęciach z doradztwa zawodowego.

3. Dowiesz się więcej o konkursie „Zawodowa Współpraca” skierowanego do uczniów z klas 8.

4. Uzyskasz zaświadczenia o uczestnictwie w konferencji.

5. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają obiad i poczęstunek w czasie przerw kawowych.

18.11.2021, 09.30-14.00 • FIRMA WIŚNIOWSKI, WIELOGŁOWY

Maja Lose – trenerka biznesu i edukacji

Kompetencje miękkie – kompetencje przyszłości

Marta Buszko-Pakosińska – firma Wiśniowski

Czy doradcy zawodowemu potrzebny jest HR?

Agnieszka Opoka – NPDN CEDRiN

Kształtowanie kompetencji miękkich na zajęciach z doradztwa zawodowego

Katarzyna Filip, Renata Mróz – Branżowa Szkoła I stopnia PRAKTYK

Zawodowa Współpraca – konkurs dla uczniów

Grzegorz Koc – firma WIŚNIOWSKI

Potencjał technologiczny firmy Wiśniowski na przykładzie wybranych linii produkcyjnych – przejście przez produkcję

Prelegenci

Maja Lose

Trenerka biznesu i edukacji z 10-letnim doświadczeniem na stanowiskach managerskich. Od 16 lat prowadzi warsztaty i projekty doradcze dla firm. Autorka inicjatywy „Umiejętności Przyszłości”, w ramach której pomaga kształtować wśród dzieci i młodzieży kompetencje niezbędne w XXI wieku. Trenerka międzynarodowego programu „Odyseja Umysłu” rozwijającego twórcze myślenie u dzieci i młodzieży. Tutorka i edukatorka.

Krystian Sroka

Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN, trener, tutor. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie na rynku szkoleniowym. Koordynator projektów z zakresu kompetencji kluczowych i nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Prywatnie ojciec piątki dzieci, które od zawsze wiedzą, że oceny nie są najważniejsze.

Agnieszka Opoka

Szkolny doradca zawodowy, pedagog, trener w oświacie. Wicedyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej w Wielogłowach. W edukacji stawia na nawiązywanie relacji i czerpanie radości z procesu uczenia się. Cały czas poszukuje nowych rozwiązań i inspiracji, by jak najlepiej wspierać uczniów i nauczycieli w ich rozwoju osobistym.

Marta Buszko-Pakosińska

Z obszarem szeroko pojętego HR jest związana od ponad 17 lat. Specjalizuje się w rekrutacji oraz wdrożeniach nowych pracowników do organizacji, zajmuje się budowaniem strategii HR wspierającej kadrę menedżerską w realizacji rozwoju organizacji. Jest absolwentką SGH na kierunku Zarządzanie i Marketing, ukończyła także Psychologię na SWPS w Warszawie.

Katarzyna Filip

Specjalista ds. kształcenia zawodowego w szkole PRAKTYK. Oprócz trzymania ręki na pulsie uczniowskich praktyk, dba o wizerunek szkoły w środowisku lokalnym i w mediach społecznościowych. Żywo zainteresowana szukaniem kompromisów i wykorzystywaniem nowoczesnych trendów w edukacji.

Renata Mróz

Pedagog szkolny, związana ze szkołą PRAKTYK od początku działalności placówki. Zwolenniczka relacji w edukacji, czerpiąca z pracy z młodzieżą wielką przyjemność i energię do działania. Dzięki swoim uczniom wierzy w lepszy świat.

Grzegorz Koc

Z firmą WIŚNIOWSKI związany od 2004 roku, pracuje w dziale Marketingu. Zajmuje się sferą produktową oraz ekspozycyjno-targową.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.

Rejestracja wymagana.

Gdzie będziemy

Sala Konferencyjna Firmy WIŚNIOWSKI
Wielogłowy 153, 33-311

Łączy nas troska o przyszłe pokolenia.

Główny partner szkoły PRAKTYK to największy polski producent bram garażowych i ogrodzeniowych. W ofercie firmy znajdują się także okna oraz stolarka aluminiowa i stalowa. Uczniowie szkoły branżowej kształcą się tutaj w zawodach ślusarz, operator obrabiarek skrawających, monter stolarki budowlanej, elektromechanik, a nawet mechanik pojazdów samochodowych czy kucharz. Przedsiębiorstwo, które tchnęło w obszar szkolenia zawodowego na Sądecczyźnie nowe życie.

Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN to dynamicznie rozwijająca się placówka, którą buduje zespół ludzi zaangażowanych w tworzenie nowoczesnej edukacji. Posiada akredytację Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 22.09.2020 r. – wpis do ewidencji niepublicznych placówek pod numerem 81/2020. NPDN CEDRiN prowadzi szkolenia, warsztaty, konferencje poruszające najbardziej aktualne tematy w edukacji i zgodne z kierunkami polityki oświatowej.

PRAKTYK nie jest zwykłą szkołą branżową. Jej założyciele są przedstawicielami dwóch dziedzin: szkolnictwa (Stanisław Mróz) i biznesu (Tadeusz Wiśniowski, wiceprezes zarządu firmy Wiśniowski). Od ponad 10 lat kładziemy więc nacisk na praktyczny wymiar nauki i przekazanie uczniom kompetencji zawodowych przydatnych we współczesnym świecie.