21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku postanowiliśmy poświętować trochę dłużej, dlatego w naszej szkole odbył się Tydzień Kultury Języka Ojczystego. Podczas zajęć z języka polskiego odbyły zajęcia o kulturze naszego języka, a na godzinach wychowawczych uczniowie przygotowywali plakaty promujące czystość języka.

Nie mogło również zabraknąć naszego dorocznego Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który miał na celu wyłonienie Mistrza Ortografii „Praktyka”. Uczniowie klas pierwszych i trzecich wytypowani do etapu szkolnego napisali dyktando, ale niestety uczniowie klas drugich nie mieli już takiej szansy, ze względu na wprowadzony 12 marca stan zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Dlatego nasz konkurs nie może zostać w pełni rozstrzygnięty. Poniżej wyniki w klasach I i III:

1. Katarzyna Gieniec 3a – 1 błąd
  2. Norbert Puto 1a – 4 błędy
  3. Angelika Maślanka 3c – 5 błędów
  4. Damian Tobiasz 3b – 5 błędów
  5. Kamil Kakuba 1b – 6 błędów
  6. Sebastian Hajduga 3c – 7 błędów
  7. Patryk Hajduk 1c – 8 błędów
  8. Tomasz Pawłowski 1c – 8 błędów
  9. Marcin Dobosz 1a – 8 błędów
  10. Patryk Prusak 1c – 9 błędów
  11. Miłosz Hajduk 1c – 13 błędów

Wszyscy uczniowie, którzy przeszli do pierwszego etapu zostaną nagrodzeni dodatkową oceną z języka polskiego, a tytuł Mistrza Ortografii „Praktyka” zgarnia po raz kolejny Kasia. Gratulujemy serdecznie!