Jak działamy

Uczniami szkoły mogą być absolwenci szkół podstawowych, którzy podpiszą umowę o pracę w celu nauki zawodu. Branżowa Szkoła I stopnia PRAKTYK jest placówką niepubliczną na prawach placówki publicznej, czyli działa zgodnie z postanowieniami Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Pomagamy w znalezieniu miejsca praktyk

Dzięki nawiązaniu współpracy z takimi przedsiębiorstwami, jak: Wiśniowski, Auto Complex czy Restauracja Vip, szkoła może zapewnić swoim uczniom pomoc w znalezieniu praktyk w rozmaitych zawodach: od ślusarza po kucharza.

Wybierz zawód dla siebie

Kształcimy zawodowo

Nasi uczniowie to pracownicy młodociani, którzy podpiszą umowę w celu przygotowania zawodowego z wybranym pracodawcą. Praktyczna nauka zawodu w pierwszej klasie realizowana jest przez 2 dni w tygodniu, natomiast w drugiej i trzeciej klasie trzy dni w tygodniu.
Dokładne informacje na temat praktycznej nauki zawodu znajdziesz tutaj.

Każdy uczeń PRAKTYKA bierze udział w miesięcznym kursie zawodowym poza szkołą. W tym czasie uczniowie są zwolnieni z praktyk i lekcji. Kursy odbywają się (w zależności od zawodu) w: Nowym Sączu, Nawojowej, Krakowie, Starym Sączu i Limanowej.

Z myślą o jeszcze większym komforcie uczniów, w przypadku gdy kurs odbywa się w dużej odległości od miejsca zamieszkania, istnieje możliwość zakwaterowania w miejscowym internacie. Szkoła pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia uczniów w internacie.

Zajęcia lekcyjne

Zajęcia lekcyjne w PRAKTYKU odbywają się trzy dni w tygodniu dla klas pierwszych oraz dwa dni w tygodniu dla klas drugich i trzecich, w godzinach popołudniowych od 11:05 do 18:40. Uczniowie zdobywają w tym czasie wiedzę z przedmiotów ogólnych, czyli języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, informatyki, wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

Doceniamy i nagradzamy!

Oprócz zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności zawodowych aktywnie spędzamy czas w szkole wyjeżdżając na ciekawe wycieczki, biorąc udział w rozmaitych konkursach czy uczestnicząc w zajęciach profilaktycznych. W naszej kronice możecie sprawdzić, że pierwszaki biorą udział w wyjazdach integracyjnych, w ramach lekcji wychowania fizycznego wyjeżdżamy na lodowisko czy do parku trampolin, organizujemy ciekawe konkursy sportowe w najrozmaitszych dyscyplinach (tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa, lekkoatletyka „Miss Fitness i Strongman”), nasi uczniowie mogą zaprezentować swoje talenty zawodowe w konkursie „Pokaż, co potrafisz” – więcej o samym konkursie przeczytasz tutaj. W ramach zajęć profilaktycznych spotykamy się z ciekawymi osobami i wyjeżdżamy w niedostępne na co dzień miejsca. Organizujemy również konkursy przedmiotowe w ramach Tygodnia kultury języka polskiego, czy Dnia Matematyki.

Doceniamy i nagradzamy!

Nasza szkoła docenia uczniów z pasjami. Sportowcy zdobywający sukcesy w szkolnych rozgrywkach, poza pucharami otrzymują nagrody rzeczowe m.in. piłki, plecaki, torby, rękawice bramkarza, ochraniacze, koszulki, dresy, czapki. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu „Pokaż, co potrafisz” nagradzamy. Uczniowe sami wybierają nagrody związane z wykonywanym zawodem (fryzjerki wybierały dotychczas zestawy nożyczek, suszarki, prostownice, ślusarze komplety kluczy, cieśla pas ciesielski, kucharze patelnie, miksery, blendery itp.). Co więcej, uczniowie osiągający najlepsze wyniki na kursach zawodowych lub w nauce, otrzymują laptop, tablety, sprzęt komputerowy (głośniki, słuchawki).

Dodatkowe kursy

Uczniowie mogą podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w dodatkowych kursach organizowanych przez szkołę.

25mar2024

Monter stolarki budowlanej – II stopień