Kronika

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Kroniką Szkolną. Być może w waszych gimnazjach były wielkie księgi, w których wklejano zdjęcia ze szkolnych wydarzeń i krótko je opisywano? W PRAKTYKU do tej pory powstała tylko wersja elektroniczna, wciąż czekamy na śmiałka, który podjął by się napisania naszej historii w wersji papierowej.

Sprzątanie Świata 2020

Tegoroczna 27. edycja Akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Na lekcjach wychowawczych zastanawialiśmy się jak możemy ograniczyć używanie plastiku na codzień, żeby pomóc naszej planecie.

czytaj dalej

Turniej tenisa stołowego

W piątek 21 lutego został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego w kategorii dziewcząt i chłopców. Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek.

czytaj dalej

Wuef na lodzie

W sezonie zimowym młodzież naszej szkoły w ramach lekcji wychowania fizycznego uczestniczyła w organizowanych wyjazdach na lodowisko, których głównym celem było doskonalenie jazdy na łyżwach.

czytaj dalej

Spotkanie z policjantką

Dnia 17 stycznia uczniowie klas pierwszych Branżowej Szkoły I stopnia „Praktyk” w Wielogłowach uczestniczyli w lekcji profilaktycznej na temat odpowiedzialności karnej za popełnione czyny osób nieletnich.

czytaj dalej

Wigilia szkolna 2019

Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania. W piątek 20 grudnia jak co roku spotkaliśmy się na sali gimnastycznej,

czytaj dalej

Dzień Krajobrazu 2019

20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, w tym roku pod hasłem “Woda w krajobrazie”. Zdając sobie sprawę jak ważna jest przestrzeń, w której żyjemy, bo od jej kondycji zależy nasze zdrowie, a nawet życie,

czytaj dalej

Pierwszaczki na termach

W Praktyku można nabywać wiedzę i umiejętności, zdobywać nowe przyjaźnie i można dobrze się bawić! Nasi uczniowie połączyli wszystkie te elementy podczas wycieczki klas pierwszych na źródła termalne do Bukowiny Tatrzańskiej w piątek 8 listopada.  

czytaj dalej

XXVII Bieg Legionisty

W piątek 25 października, dwudziestotrzyosobowa reprezentacja naszej szkoły juz po raz ósmy wzięła udział w biegu patriotycznym, organizowanym przez Gminę Chełmiec, upamiętniającym legionistów walczących w Bitwie pod Marcinkowicami w 1914 roku.

czytaj dalej

Drugoklasiści w Chochołowie

W czwartek 24 października klasy drugie relaksowały się na Termach Chochołowskich. Nasza młodzież miała możliwość korzystać ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Zrelaksowani, rozbawieni integrowaliśmy się i odpoczywaliśmy.

czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Styczeń 2021

25Sty2021

Mechanik pojazdów samochodowych - II stopień

Lokalizacja: Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu

Więcej szczegółów...

25Sty2021

Monter sieci i instalacji sanitarnych - II stopień

Lokalizacja: Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu

Więcej szczegółów...

Luty 2021

01Lut2021

Fryzjer - III stopień

Lokalizacja: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej

Więcej szczegółów...