Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który przypada na dzień 10 października, w dniach od 9 do 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zdrowia Psychicznego podczas którego podejmowaliśmy temat tegorocznej edycji „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka” na godzinach wychowawczych. Pod koniec tygodnia uczniowie przygotowali happening na korytarzu szkolnym z przygotowanymi wcześniej plakatami.

Nasza szkoła przystąpiła również do programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, w ramach którego wybrane klasy wezmą udział w szkoleniu na temat nazywania i wyznaczania granic. Na grafikach poniżej znajdziecie ważne informacje na temat tego o co dbać w kontekście zaopiekowania swoich emocji. Warto wejść również na stronę internetową https://mlodeglowy.pl/kompendium/jestem-mloda-osoba/  gdzie treści posegregoewane są według tematów, które mogą was zainteresować. Jeśli macie problem, z którym trudno wam sobie poradzić, warto prosić o pomoc. Jeśli czujecie, że nie możecie podzielić się tym problemem w domu, to warto zwrócić się do nauczyciela, któremu ufacie lub pedagoga szkolnego.