We wrześniu ogłosiliśmy konkurs „Możesz wiele-okaż kulturę i chroń naturę”, który miał zachęcić do dbania o środowisko. Zadanie konkursowe polegało na podjęciu działania:

• zbieranie śmieci w lesie, okolicy w której mieszkasz, segregacja śmieci, zbieranie plastikowych nakrętek,
  • akcje charytatywne, sadzenie nowych drzew, sadzenie warzyw i ziół w ogródku oraz dbanie o nie;
  • ponowne wykorzystanie rzeczy/produktów w ramach ruchu “zero waste” polegające na nadawaniu rzeczom które są nam już zbędne „drugiego życia” i ponowne ich wykorzystanie np. przerabianie starych ubrań, przerabianie szklanych butelek na ozdobne wazoniki itp.
  • nauka i propagowanie właściwych nawyków ekologicznych jak np. wybór reklamówki wielokrotnego użytku zamiast plastikowej w trakcie codziennych zakupów, nauka niemarnowania wody itp.

Bardzo dużo uczniów zaangażowało się w konkurs. Uczniowie zbierali zakrętki, segregowali śmieci, sadzili drzewa natomiast pierwsze miejsce zajął Jarosław Wiktorowski, który skonstruował domek dla jeży.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszej świadomości ekologicznej jaką niewątpliwie nasi uczniowie posiadają.