Prawdziwymi „latami świetności” Dnia Kobiet w Polsce był okres PRL-u. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to „okazja” do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa. Trzeba pamiętać, że dzień kobiet jest też dniem upamiętniającym walkę o równe traktowanie z uwagi na płeć. Dzień Kobiet może być obchodzony na wiele różnych sposobów. Najczęściej w klasach dziewczyny otrzymują prezenty bądź kwiaty, a w pozostałym czasie odbywają się normalne zajęcia. W naszej szkole Dzień Kobiet był wyjątkowy. Wszystkie kobietki spotkały się w jednej sali i w tym dniu zadbały o siebie. Dziewczyny uczące się zawodu kucharz i cukiernik przygotowały poczęstunek. Fryzjerki zadbały o włosy swoich koleżanek. Były tez gry planszowe i oczywiście pogaduchy. Atmosfera była bardzo miła. Oczywiście nie zabrakło również drobnych gestów i upominków ze strony chłopców z „Praktyka”.