Prima Aprilis wypada co prawda 1 kwietnia, ale w „Praktyku” świętowaliśmy troszkę dłużej organizując dla naszych uczniów Dzień bez plecaka. Zgodnie z nazwą, w tym dniu uczniowie przychodzą na lekcje bez plecaka. Nie oznacza to jednak, że zeszyty, podręczniki czy piórniki zostawiają w domu. Chodzi o to, by plecaki do szkoły zostały zastąpione w jakiś nietypowy i ciekawy sposób. Kreatywność dzieci i młodzieży jest pod tym względem niezrównana. Dzień bez plecaka w szkole nie ogranicza się jednak do uczniów. Często biorą w nim udział również nauczyciele. Oznacza to, że także oni zostawiają w domach plecaki, teczki czy aktówki. I zabierają materiały do szkoły z wykorzystaniem zupełnie nieoczekiwanych przedmiotów. Zobaczcie w czym przynieśli książki nasi uczniowie.