Ważnym elementem życia szkolnego w „Praktyku” są działania profilaktyczne, które podejmujemy w ramach lekcji wychowawczych czy akcji szkolnych. Są to spotkania z ciekawymi ludźmi, lekcje poza ternem szkoły oraz akcje wolontariackie. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów w te działania, tworzymy klimat szkoły sprzyjający poczucia bezpieczeństwa i przynależności do środowiska szkolnego.

10.10 Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, w ramach którego pani psycholog przybliżyła uczniom termin zdrowia psychicznego oraz potrzebę dbania o nie.

18.10 MARATON RKO, z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie podczas lekcji Edukacji dal Bezpieczeństwa ćwiczyli na fantomach technikę masażu serca. Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę nauki pierwszej pomocy i zwiększenia świadomości znaczenia ratowania życia poprzez prowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez osoby postronne, świadków zdarzenia.

20.10 Światowy Dzień Warzyw i Owoców, które są podstawą zdrowej diety. To kolejna okazja do zwrócenia uwagi naszym uczniom, że stosowanie dobrze zbilansowaneh diety wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na nasze samopoczucie.

27.10 Spotkanie z terapeutami z MONARU dla uczniów klasy 1a.

22.11 Spotkanie z dietetykiem z NATUR HOUSE. Pani dietetyk przeprowadziła prelekcję dla naszych uczennic na temat zdrowego żywienia, zaburzeń odżywiania jak anoreksja i bulimia, szkodliwości napojów energetycznych.

2.12 Zbiórka na Gminne Schronisko dla psów w Wielogłowach zwróciła uwagę na potrzeby naszych Braci Mniejszych.

5.12 Pieczenie pierniczków w ramach akcji Szkoła-Szkole, dochód z akcji został przeznaczony na jedzenie dla dzieci z Ugandy.

27.01 Lekcja profilaktyczna o Cyberprzemocy przeprowadzona przez przez Fundację „Bezpiecznie do celu” w klasach pierwszych i drugich miała na celu zwrócenie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa w Sieci, zagrożenia jakie niesie udostępnianie innym osobom swoich danych i haseł, a także konsekwencji prawnych hejtowania w Internecie.

4.05 Lekcja profilaktyczna w zakładzie karnym dla klas pierwszych i drugich o odpowiedzialności karnej, zadaniach służby więziennej oraz o sposobie i celu odbywania kary wiezienia.

O pozostałych akcjach profilaktycznych i wolontariackich można przeczytać tutaj:

Lekcja profilaktyczna z Arkadio

Czytanie dla najmłodszych