Zgodnie z definicją WHO: Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia)”. 7 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji codziennie przez tydzień na naszym szkolnym facebooku „Zawodówka jest fajna” publikowaliśmy ciekawostki dotyczące zdrowia oraz zachęcaliśmy uczniów do podjęcia zdrowego wyzwania. Tematy które poruszaliśmy to aktywne formy spędzania wolnego czasu, zdrowe odżywianie, nawodnienie organizmu i zdrowy sen. Zwracaliśmy również uwagę na choroby przenoszone przez wektory, czyli małe organizmy które przenoszą różne choroby.  W ramach Tygodnia Zdrowia poruszaliśmy kwestie też psychologiczne, a mianowicie praktykowanie wdzięczności. Nie zabrakło również takiego ważnego tematu jak badania profilaktyczne.  Z badań wynika, że profilaktyka zdrowia nie jest mocną stroną Polaków. Leczymy się sami i sprawdzamy nasze objawy z „doktorem Google”.

Wszystkich zachęcamy, by taki „Dzień Zdrowia”  przeżywali nie raz w roku, lecz zdecydowanie częściej, a nawet codziennie.