W zdrowym ciele zdrowy duch! W dniach od 4 do 13 kwietnia zachęcaliśmy uczniów do wzięcia udziału w szkolnym Tygodniu Zdrowia. Na przerwach uczniowie byli częstowani jabłuszkami i wodą. Na lekcjach wychowania fizycznego, nauczyciele promowali aktywne spędzanie wolnego czasu i zachęcali do podejmowania aktywności z krokomierzem. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość kroków na wuefie, zyskali dodatkowe oceny. Na lekcjach wychowawczych przeprowadzono lekcje dotyczące wpływu energetyków na zdrowie człowieka, odpowiednie nawodnienie organizmu i zdrowy sen. Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom jak bardzo ważne w życiu jest prawidłowe odżywianie połączone z aktywnością. Uczniowie w klasach rozmawiali również na temat spędzania wolnego czasu. Część uczniów opowiadała swoich zainteresowaniach związanych ze sportem. Rozmowy dotyczyły treningów w klubach sportowych Uczniowie z „Praktyka” otrzymali również zniżkę do ALAB Laboratorium 20% na morfologię i jonogram. Zapytaliśmy o opinie wychowawcę klasy I c, Panią Lucynę Faron o opinie na temat tygodnia zdrowia – „Myślę, że po zajęciach uczniowie zrozumieli jak ważne jest prawidłowe odżywianie, ale też jak trudno zmienić nawyki i przyzwyczajenia. Jestem przekonana, że małymi kroczkami się im uda”. Wychowawca klasy III c, Pan Rafał Baran, wraz z uczniami podsumował Tydzień zdrowia – „Aktywny tryb życia jak i zdrowe odżywanie daje same korzyści, oczywiście nie można popadać ze skrajności w skrajność, ważne żeby odszukać taką równowagę w tym wszystkim, żeby to nie był przymus a świadomy wybór.”