W czwartek 15 listopada uczniowie klas II wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie mieli okazję odbyć fascynującą podróż w czasie zwiedzając muzeum „Podziemia Rynku”. By odbyć tę wędrówkę musieli zejść pod bruk Rynku na głębokość pięciu metrów. Te pięć metrów głębokości to jednocześnie 1000 lat historii. Idąc dalej uczniowie mogli zobaczyć warsztaty, relikty spalonej osady, kram średniowiecznego kupca, makietę miasta z wieku XV. Dużą atrakcją okazały się średniowieczne sposoby mierzenia i ważenia: każdy mógł sprawdzić ile waży ”kamieni” lub ile ”łokci” ma wzrostu. Wielkie emocje wśród uczniów wywołały zrekonstruowane szczątki ludzkie znalezione w trakcie wykopalisk. Oprócz „Podziemi Rynku” uczniowie udali się do parku trampolin GoJump, gdzie mogli „naskakać” się do woli.  Oczywiście nie zabrakło również wizyty w McDonaldzie.