We wtorek 26 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wybrali się do Męciny, by wspólnie – poprzez grę w paintball integrować
się z zespołem klasowym. Uczniowie założyli kombinezony, kaski, zapoznali
się z regulaminem i zasadami gry. Następnie z „bronią w ręku ruszyli do walki”. Paintball jest grą zespołową uczącą szacunku do przeciwnika, gry fair play oraz współpracy
 w grupie i komunikacji. Dlatego, świetnie się sprawdza jako zabawa dla młodzieży, przygotowując ich – w niekonwencjonalny sposób – do życia codziennego, współpracy w grupie.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni, choć nieco obolali, gdyż oczywiście nie obeszło się bez siniaków, ale czego nie robi się dla odrobiny rozrywki i adrenaliny. Po bitwie na uczniów czekała już kiełbaska. Najedzeni, szczęśliwi, ale też zmęczeni, uczniowie pilnie wrócili na zajęcia lekcyjne do szkoły.