Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, użycie odpowiednich liter w poszczególnych wyrazach to dla wielu z nas poważny kłopot. Wydaje się jednak, że dla uczestników Konkursu Ortograficznego zawiłości rodzimej ortografii stanowią raczej ciekawe wyzwanie aniżeli poważny problem. Konkurs „Ty też możesz być mistrzem ortografii” zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, odbywał się w dwóch etapach. Na poziomach klas, od 18 do 23 lutego przeprowadzono dyktando i wyłoniono najlepszych uczniów, którzy przeszli do etapu szkolnego. Etap szkolny odbywał się  od 26 do 28 lutego i był przeprowadzony w formie testu. Nad właściwym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszli: mgr Anna Turek,  mgr Lucyna Kluska i mgr Franciszek Szarata. 

Spośród startujących w tegorocznym  konkursie najlepszymi okazali się: Katarzyna Gieniec (I miejsce), Kamil Tobiasz  (II miejsce) , Roman Wiktorowski (III miejsce), Agata Bochenek (IV miejsce), Bartosz Gagatek  (V miejsce), Kacper Kudynowski (VI miejsce), Jakub Kożuch (VII miejsce), Patryk Mróz, Dominika Chronowska, Kinga Stach, Anna Augustyn (VIII miejsce).       

Warto podkreślić, że konkurs ten jest doskonałym sposobem, by zachęcić młodzież do dbałości o poprawność językową w codziennym życiu. Cieszy fakt, że nasi uczniowie aktywnie i przede wszystkim skutecznie włączają się w działania mające na celu ochronę języka polskiego przed niekorzystnymi zjawiskami, do których należy współczesny trend lekceważenia norm poprawnościowych w zakresie pisowni.
Serdecznie gratulujmy wszystkim uczestnikom.