W piątek 27.04.2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie klas drugich pod opieką p. Janiny Dudczyk przygotowali część artystyczną
o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie rozpoczął się spektakl. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, refleksyjnych wierszy. Aktorzy starali się także przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Na koniec nagrodziliśmy młodych aktorów gromkimi brawami, po czym wszyscy rozeszli się na lekcje.
To przedstawienie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju
oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.