Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu we wtorek 26 marca młodzież naszej szkoły  kolejny już raz oddała krew w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu. W tym roku do akcji przyłączyli się również nauczyciele. Młodzież z PRAKTYKA wie, że warto otworzyć się na potrzeby innych ludzi. Przecież pomagając innym – pomagamy sobie. Wizyta w ambulatorium poprzedzona była rozmową z pedagogiem, dzięki czemu młodzież wiedziała, jakie warunki, pod względem zdrowotnym, powinien spełniać dawca. Ci którzy w tym dniu nie mogli oddać krwi deklarują, że spróbują kolejny raz za miesiąc.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy odwagi.