Mimo, że Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia, w naszej szkole obchodziliśmy go w piątek 5 kwietnia. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r. jest powszechna opieka medyczna. Miliony ludzi wciąż nie mają do niej dostępu lub muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem lub nawet mieszkaniem. Na Światowy Dzień Zdrowia wybrano szczególna datę – rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem. Celem obchodów tego święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie.

W „Praktyku” uczniowie w tym dniu brali udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził nasz nauczyciel Pan Paweł Chlebiński. Uważamy, że uświadomienie młodzieży w tej kwestii pomoże zwiększyć bezpieczeństwo w przyszłości – w wielu przypadkach będą mogli pomóc nie tylko ofiarom, ale też sobie.

W Dniu Zdrowia zwracaliśmy naszej młodzieży uwagę również na zdrowy styl życia, czyli sport oraz zdrowe odżywianie. Dlatego też reprezentanci klas zmierzyli się w biegu zwinnościowym. Najlepsza okazała się klasa II C, drugie miejsce zajęła klasa II B, a trzecie miejsce klasa I C. Zwycięzcy wywalczyli dla klasy fit batony oraz soki smoothie.

Na koniec grono nauczycieli wraz z uczniami mogli częstować się zdrowymi przekąskami, które przygotowała nasza niezastąpiona kadra szkoły oraz uczniowie. Było mnóstwo zdrowego, pysznego jedzenia!

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim zdrowia. Tym, którzy słodycze zastąpili owocem lub warzywem, pili wodę, nie sięgnęli po papierosa i postawili na aktywność. Wszystkich zachęcamy, by taki „Dzień Zdrowia” był  codziennie.