W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek 9 listopada uczniowie klas I i II wybrali się na projekcję filmu „Dywizjon 303”. Film okazał się piękną lekcją historii. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Widowiskowe efekty specjalne oraz muzyka zwracają uwagę widza, który w fotelu kinowym czuje się tak jakby szybował w przestworzach. Losy niezwykłych ludzi – polskich pilotów ze słynnego Dywizjonu 303, biorących udział w bitwie o Anglię, ukazują czym jest honor, odwaga i miłość do Ojczyzny.  Film wywarł na uczniach ogromne wrażenie. Z pewnością wielu z nich sięgnie po powieść Arkadego Fiedlera, na podstawie której powstał scenariusz filmu.