Uczniowie klas I postanowili bliżej się poznać i w czwartek 15 września wzięli udział w spotkaniu integracyjnym.

Wspólną integrację młodzież wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym rozpoczęła od zwiedzania małej wioski w gminie Laskowa. Strzeszyce to maleńka perła architektury na Sądecczyźnie, mają świetnie zachowany układ zabudowy przestrzennej z czasów kolonizacji józefińskiej z końca XVIII w., przypominający trochę małe miasteczko. Kilkanaście drewnianych domów stoi szczytem do  niewielkiego „rynku”, pośrodku którego płynie uregulowany potoczek. Bardzo magiczne miejsce.

Następnie udaliśmy się autokarem do Żmiącej, gdzie zwiedziliśmy stawy rybne „Przy młynie”. Pogoda była wspaniała, więc spacerkiem udaliśmy się do Kobyłczyny, do gospodarstwa agroturystycznego „Wiśniowy Gaj” na wspólne biesiadowanie.  Po dotarciu na miejsce uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli przygotowanie do ogniska. Następnie nastał czas pieczenia przygotowanych „specjałów” i wspólnej konsumpcji. Nadmiar spożytych kalorii młodzież spaliła w czasie wspólnych wyścigów sportowych. Była niesamowita atmosfera, wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.
Ogniska integracyjne i wspólne wędrowanie po górach to szansa na lepsze poznanie się, wtedy jest szansa na zbudowanie wzajemnego zaufania, rozmowy.Spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze. Być może pierwsza nić sympatii, jaka zawiązała się już w  pierwszej klasie we wrześniu, przerodzi się w przyjaźń na całe życie.