Tegoroczna zbiórka mikołajkowa w PRAKTYKU dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka Państwa Stachurskich z Nowego Sącza zakończyła się pełnym sukcesem. Zaangażowanie naszych uczniów, nauczycieli, ale również osób z zewnątrz przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Udało się zebrać mnóstwo przyborów szkolnych, gier planszowych, książek i słodyczy. Klasa II b wraz z wychowawczynią Lucyną Faron ufundowali telefon komórkowy, a uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą Franciszkiem Szaratą m.in. samochód sterowany dla najmłodszego podopiecznego.

We wtorek 6 grudnia, czyli w dzień Mikołajek zabraliśmy ze sobą sześć ogromnych paczek dla każdego z podopiecznych. Dzieciaki ucieszyły się ogromnie z prezentów, które otrzymały, ale zdecydowanie bardziej z towarzystwa młodzieży. Wolontariusze z naszej szkoły z przyjemnością zabawiali najmłodszych, sami przy tym bawiąc się doskonale. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy dzieciom odrobinę przyjemności. Pomaganie to wspaniała sprawa!

Wielkie podziękowania należą się ekipie wolontariuszy – Klaudii, Natalii, Justynie, Szymonowi, Justynie, Angelice, Sebastianowi, Agacie, Nicoli, Sylwii, Ewie, Konradowi, Kamilowi i Łukaszowi za pomoc i zaangażowanie w  akcję. Podziękowania należą się także wszystkim uczniom, nauczycielom i osobom z poza szkoły, którzy wsparli akcje mikołajkową. Jesteście WIELCY!

Kiedy pomagamy innym – pomagamy sobie, bo każde dobro które czynimy wraca do nas ze zdwojoną siłą.